TÜRKMENISTANDA SAÝLAWLARY
WE SALA SALŞYKLARY GEÇIRMEK
BARADAKY MERKEZI TOPAR

Welaýat we Aşgabat şäher saýlaw toparlarynyň düzümi

 

Ahal welaýat saýlaw toparynyň düzümi

 

1.

Ataýew Serdar Halmyradowiç

Türkmenistanyň Sport we ýaşlar syýasaty ministrliginiň Ahal welaýatynyň sport we ýaşlar syýasaty baş müdirliginiň başlygynyň orunbasary (Toparyň başlygy)

2.

Orazmuhammedow Guwanç Seýitgulyýewiç   

Ahal welaýatynyň Baş maliýe we ykdysadyýet müdirliginiň başlygy (Toparyň başlygynyň orunbasary)

3.

Hojaliýewa Akgözel Agaorazowna

Türkmenistanyň Kärdeşler arkalaşyklarynyň Ahal welaýat birleşmesiniň utgaşdyryjysy (Toparyň kätibi)

Toparyň  agzalary:

4.

Allaberdiýew Orazberdi

Ahal welaýat Baş bilim müdirliginiň başlygynyň wezipesini ýerine ýetiriji

5.

Baýryýew Isa Annamyradowiç

Ahal welaýat ýer serişdeleri müdirliginiň  başlygy

6.

Çaryýew Hemra Çaryýewiç

Türkmenistanyň Statistika baradaky döwlet komitetiniň Ahal welaýatynyň statistika müdirliginiň başlygynyň wezipesini ýerine ýetiriji

7.

Hojamyradow Aşyrmyrat

Ahal welaýatynyň Arassaçylyk we keselleriň ýaýramagyna garşy göreşmek gullugynyň başlygy

8.

Jelilow Gurbandurdy Kadyrowiç

Ahal welaýatynyň Saglygy goraýyş müdirliginiň başlygy

9.

Jepbarow Myratgeldi Jepbarowiç

«Senagat» paýdarlar täjirçilik bankynyň Ahal welaýat şahamçasynyň başlygy

10.

Muhammetmyradow Azat Baýramgeldiýewiç

Ahal welaýat Medeniýet müdirliginiň başlygy

11.

Pudakow Pudak Atageldiýewiç

Ahal welaýat Jemagat hojalygy birleşiginiň başlygy

 

 

Balkan welaýat saýlaw toparynyň düzümi

 

1.

Dänäýew Nurmuhammet Amannazarowiç

Balkan welaýatynyň Baş Maliýe we ykdysadyýet müdirliginiň başlygynyň orunbasary(Toparyň başlygy)

2.

Işanow Saparmyrat Nepesowiç

Türkmenistanyň «Türkmenbaşy» döwlet täjirçilik bankynyň Balkan welaýatynyň Garabogaz şäher şahamçasynyň dolandyryjysynyň wezipesini ýerine ýetiriji (Toparyň başlygynyň orunbasary)

3.

Arazow Araz Babaýewiç

«Türkmennebitgazgurluşyk» döwlet konserniniň Balkanabat nebitçilik orta hünär okuw mekdebiniň okuw bölüminiň başlygy (Toparyň kätibi)

Toparyň agzalary:

4.

Amanow Annatagan Taganmämmedowiç

«Türkmennebit» döwlet konserniniň Maddy enjamlaýyn serişdeler we üpjünleýiş müdirliginiň başlygy

5.

Amanow Serdar Hydyrowiç

 «Altyn-asyr» ýapyk görnüşli paýdarlar jemgyýetiniň Balkan welaýat bölüminiň dolandyryjysynyň orunbasary

6.

Berdiýew Bezirgen Sähedowiç

“Türkmengeologiýa” Döwlet korporasiýasynyň “Balkangidrogeologiýa” ekspedisiýasynyň başlygy

7.

Döwletberdiýew Toýgeldi

Balkan welaýat gaýragoýulmasyz Tiz kömek merkeziniň bölüm müdiri

8.

Gurbangylyjow Myrat Annadurdyýewiç

Türkmenistanyň «Daýhanbank» döwlet täjirçilik bankynyň Balkan welaýatynyň Türkmenbaşy etrap şahamçasynyň karzlaşdyryş bölüminiň başlygynyň wezipesini wagtlaýyn ýerine ýetiriji

9.

Sarjaýewa Dünýägözel Gurbanowna

Balkan welaýatynyň Balkanabat şäheriniň 22-nji çagalar bagynyň müdiri

10.

Täçweliýew Maksat Annadurdyýewiç

«Türkmennebit» döwlet konserniniň "Nebitgazburawlaýyş" trestiniň aragatnaşyk müdirliginiň başlygynyň orunbasary 

11.

Täçmyradow Seýitmyrat Saparmyradowiç

«Senagat» paýdarlar täjirçilik bankynyň Balkanabat şäher şahamçasynyň başlygy

 

 

Daşoguz welaýat saýlaw toparynyň düzümi

 

1.

Myradow Baýrammämmet Garaşowiç

Gurbansoltan eje adyndaky Daşoguz lukmançylyk orta okuw mekdebiniň direktory(Toparyň başlygy)

2.

Hojamedow Otuz Seýitmedowiç

Daşoguz welaýatynyň Arassaçylyk we keselleriň ýaýramagyna garşy göreşmek gullugynyň başlygy (Toparyň başlygynyň orunbasary)

3.

Hojamedow Halmurat Arazowiç

Türkmenistanyň Maliýe we ykdysadyýet ministrliginiň barlag-derňew müdirliginiň Daşoguz welaýaty boýunça barlag-derňew bölüminiň esasy derňewçisi (Toparyň kätibi)

Toparyň agzalary:

4.

Atabaýew Söýün

Daşoguz welaýatynyň Görogly etrap Medeniýet bölüminiň müdiri

5.

Babajykowa Arazgül

Daşoguz welaýat Baş bilim müdirliginiň ýanyndaky döwlet umumy bilim edaralarynyň mugallymlarynyň we mekdebe çenli çagalar edaralarynyň terbiýeçileriniň hünär derejesini ýokarlandyryş merkeziniň müdiri

6.

Hangeldiýew Batyr Hangeldiýewiç

Daşoguz welaýat maýyplar bedenterbiýe sport merkeziniň tälimçisi

7.

Öräýewa Çemen Ilgeldiýewna

Daşoguz welaýat Diş bejeriş merkeziniň baş lukmanynyň bejeriş işleri boýunça orunbasary

8.

Meredow Muhammet Gurbanowiç

Beki Seýtäkow adyndaky mugallymçylyk mekdebiniň direktorynyň wezipesini ýerine ýetiriji

9.

Jumamuradow Durdybaý

 Daşoguz welaýat Baş bilim müdirliginiň başlygy

10.

Ataýew Batyr Muhammetnurowiç

Daşoguz welaýatynyň dermanhana müdirliginiň başlygy

11.

Taýjykowa Gözel Kakaýewna

Daşoguz welaýat çaphanasynyň başlygy

 

 

Lebap welaýat saýlaw toparynyň düzümi

 

1.

Kullyýew Murat Pirkuliýewiç

Türkmenistanyň Merkezi bankynyň Lebap welaýat şahamçasynyň başlygy (Toparyň başlygy)

2.

Ataýew Döwlet Annageldiýewiç

Lebap welaýatynyň Türkmenabat şäher häkimliginiň 2-nji başlangyç hünär okuw mekdebiniň direktory (Toparyň başlygynyň orunbasary)

3.

Babakulow Wepa Hezretkulowiç

Lebap welaýatynyň Türkmenabat şäherindäki 38-nji orta mekdebiniň müdiriniň wezipesini ýerine ýetiriji (Toparyň kätibi)

Toparyň agzalary:

4.

Annageldiýew Atamurat Gurdowiç

«Türkmenenergo» döwlet elektroenergetika korporasiýasynyň «Lebapenergo» önümçilik birleşiginiň baş direktorynyň orunbasary

5.

Babakulyýew Baýram Mahmydowiç

Türkmenistanyň Demokratik partiýasynyň Türkmenabat şäher komitetiniň başlygy

6.

Bäşimow Orazgeldi Jumageldiýewiç

«Türkmen Ýyldyzy» hususy kärhanasynyň Daşary Ykdysady gatnaşyklar we üpjünçilik bölüminiň başlygy

7.

Hümmedow Atabaý Ereşowiç

«Lebaptelekom» welaýat elektrik aragatnaşyk kärhanasynyň direktorynyň wezipesini ýerine ýetiriji

8.

Halmyradow Batyr Ibragimowiç

Lebap welaýatynyň döwlet arhiwiniň direktorynyň orunbasary

9.

Mamedow Nurýagdy Allaberenowiç

Türkmenistanyň Kärdeşler arkalaşyklarynyň Lebap welaýat birleşmesiniň Guramaçylyk we medeni-köpçülik işleri bölüminiň müdiri

10.

Öwliýakuliýew Muratbaý Şirkuliýewiç

Lebap welaýatynyň Baş bilim müdirliginiň umumy orta bilim bölüminiň baş hünärmeni

11.

Seýtiýewa Dürjemal Orazgeldiýewna

Lebap welaýat Adatdan daşary ýagdaýlardaky saglygy goraýyş merkeziniň başlygy

 

 

Mary welaýat saýlaw toparynyň düzümi

 

1.

Halmyradowa Jennet Baýsähedowna

Mary welaýatynyň Mary şäheriniň 25-nji orta mekdebiniň müdiri (Toparyň başlygy)

2.

Annageldiýew Durdymuhammet Täşliýewiç

Mary welaýat Saglygy goraýyş müdirliginiň başlygy (Toparyň başlygynyň orunbasary)

3.

Nökerow Kakamyrat Aşyrowiç

Mary şäherindäki Jemagat hojalygy orta hünär okuw mekdebiniň direktory (Toparyň kätibi)

Toparyň agzalary:

4.

Bäşimowa Laçyn Amangeldiýewna

Mary welaýat çagalar hassahanasynyň kabul ediş we maslahat beriş bölüminiň bölüm müdiri

5.

Ataýewa Ogulgerek Bäşimmyradowna

Mary şäherindäki Jemagat hojalygy orta hünär okuw mekdebiniň kätip-çap edijisi, arhiwçisi

6.

Öwezgeldiýew Gurbanmyrat Taganowiç

Mary welaýat Jemagat hojalygy birleşiginiň başlygy

7.

Annadurdyýew Rahymberdi Annamuhammedowiç

«Türkmenpoçta» Poçta aragatnaşyk döwlet kompaniýasynyň «Marypoçta» welaýat kärhanasynyň direktory

8.

Myradow Hojamyrat Nepesowiç

Mary welaýatynyň döwlet arhiwiniň direktory

9.

Rejebow Döwlet Orazgeldiýewiç

Mary welaýatynyň Garagum etrabynyň Maliýe we ykdysadyýet bölüminiň başlygy

10.

Allaberdiýew Tahyr Rahymberdiýewiç

«Marytelekom» welaýat elektrik aragatnaşyk kärhanasynyň direktory

11.

Sähedow Döwletmyrat

Türkmenistanyň Merkezi bankynyň Mary welaýat şahamçasynyň başlygynyň orunbasary

 

 

Aşgabat şäher saýlaw toparynyň düzümi

 

1.

Baýramow Begenç Allaberdiýewiç

Türkmenistanyň Kärdeşler arkalaşyklarynyň Milli merkeziniň Döwlet edaralarynyň işgärleriniň kärdeşler arkalaşygy boýunça utgaşdyryjysy, Geňeşiň başlygy (Toparyň başlygy) 

2.

Adakowa Jennet Annamuhammedowna

Aşgabat şäheriniň Saglygy goraýyş müdirliginiň başlygy (Toparyň başlygynyň orunbasary) 

3.

Çaryýewa Akbegi Garlyýewna

Aşgabat şäheriniň Baş bilim müdirliginiň Umumy orta bilim we terbiýeçilik işi bölüminiň başlygy (Toparyň kätibi)

Toparyň agzalary:

4.

Agöýliýewa Täjigül Gurbanowna

Aşgabat şäheriniň Raýat ýagdaýynyň namalarynyň ýazgysy bölüminiň müdiri

5.

Baýmahanowa Güljemal

Aşgabat şäheriniň iňlis dilini çuňlaşdyryp öwredýän ýöriteleşdirilen 57-nji orta mekdebiniň müdiri

6.

Durdyýew Hezretguly

Türkmenistanyň Ylymlar akademiýasynyň Magtymguly adyndaky Dil we edebiýat institutynyň alym kätibi

7.

Hangeldiýewa Sonagül Myratgulyýewna

Aşgabat şäheriniň 70-nji orta mekdebiniň müdiriniň terbiýeçilik işleri boýunça orunbasary

8.

Gurbangylyjowa Jeren Muhammetnurowna

Türkmen döwlet medeniýet we sungat mekdebiniň direktory

9.

Nurmämmedow Myrat Mämmedowiç

Türkmenistanyň Inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň mugallymy

10.

Saryýew Hudaýberdi

Aşgabat şäher häkimliginiň 4-nji hünärment mekdebiniň direktory

11.

Täçmämmedow Gurbanmyrat Hanowiç

Türkmenistanyň Oba we suw hojalygy ministrliginiň hyzmat ediş boýunça hasaplaşykly merkeziniň habar-seljerme bölüminiň başlygy